EN 053-7777-911 לפרטים והזמנות

ההתרגשות שבקבלת הרישיון אפפה כל אחד ואחד מאיתנו ביום שבו קיבלנו את הידיעה על תוצאות הטסט – עברנו! אחת השאלות שבהן כלל לא הטרדנו את עצמנו באותה העת היא – כיצד עלינו לבטח את עצמנו? הנושא של ביטוח רכב על סוגיו השונים (ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג') לרוב לא מטריד אנשים בעת לימודי הנהיגה, אך מרגע שכולנו נדרשים להחזיק רכב – שאלה זו צפה ועולה במלא עוזה.

נהג חדש, נהג צעיר והחוק

כדי לשלוט על תהליך היציאה לכביש עבור נהגים טריים, החוק במדינת ישראל יוצר מדרג המבחין בין סוגים שונים של נהגים לצורך דרישות ומגבלות החוק. כך לדוגמא, נהג חדש הוא מי שטרם מלאו 24 חודשים (שנתיים בדיוק) מעת קבלת רישיון הנהיגה שלו, ואילו נהג צעיר הוא מי שטרם מלאו לו 24 שנים, ללא קשר למועד קבלת הרישיון שלו.

דרישות החוק משתנות, כאמור, בין הדרגות השונות: נהג חדש שגילו מעל 24 שנים חייב לתלות בחלון האחורי של רכבו שלט "נהג חדש" ועליו להיות זהיר במיוחד בעת נהיגתו. בעוד שנהג רגיל אשר עובר על חוקי התנועה צפוי לקנס או "נקודות", רישיונו של נהג חדש ישלל על המקום למשך זמן שייקבע בית המשפט, ובמקרים רבים יידרש לעבור מחדש טסט ומבחן תיאוריה.

נהג צעיר שהוא גם נהג חדש יחוייב בנוסף על כל הנ"ל בליווי נהג מבוגר בעת הנהיגה למשך חצי שנה מאז קבלת הרישיון לפחות, ולמשך השנתיים הראשונות לנהיגתו יוגבל במספר הנוסעים אותם מותר יהיה לו להסיע. יודגש כי נהג צעיר שאינו חדש אינו מחוייב בכל המגבלות הנ"ל אבל למעמדו העקרוני ישנה משמעות רבה בתחום הביטוח.

כיצד בוחרים ביטוח רכב?

חשוב להכיר את סוגי הביטוח השונים: ביטוח חובה, כשמו כן הוא, מחייב כל נהג בישראל לרכוש ביטוח שיגן עליו ועל כל נפגע פוטנציאלי מתאונת דרכים (ויהיה זה נוסע, הולך רגל או נהג) ויבטיח פיצויים בגין נזקי גוף והנגזר מכך (הוצאות רפואיות לדוגמא). נהיגה ללא ביטוח חובה היא עבירה על החוק לכל דבר ועניין ועונשה בצידה.

לעומת ביטוח החובה ישנם שני סוגים מרכזיים של ביטוחי "רשות", ביטוחים שאין חובה חוקית לרכוש, אך נהגים רבים רוכשים אותם בשל זהירותם. ביטוח מקיף מבטיח כי במקרה של נזק שייגרם לרכב עצמו, בין אם בגין תאונה, פריצה או גניבה, חברת הביטוח תפצה את בעלי הרכב על הנזק. ביטוח צד ג' לעומת זאת מבטיח כי במקרה של נזק שייגרם לרכושו של אחר מאשר בעל הרכב – ויהיה זה רכב אחר או אפילו נכס מחובר לקרקע – חברת הביטוח תפצה את הנפגע.

מאחר שלמרבה הצער תאונות דרכים מתרחשות באופן תדיר יחסית במדינת ישראל, נהגים רבים טורחים לשלם גם עבור ביטוח רכב מקיף וגם ביטוח צד ג' כדי לוודא שבעת התרחשות התאונה יהיו הוצאותיהם מינימליות. אמנם חשוב לתת את הדעת על סוג הביטוח המתאים עבור כל אחד, ובייחוד עבור נהגים חדשים ונהגים צעירים שכאמור פוליסת הביטוח עבורם תהיה יקרה במיוחד.

ראשית כל מומלץ לערוך סקר שוק ולהשוות בין העסקאות והפוליסות השונות שמציעות חברות הביטוח למיניהן. מצבו של הרכב (קילומטראז, סוג הרכב וכד') ישפיע מטבע הדברים במידה ניכרת על גובה הפוליסה בביטוח מקיף. כדאי לתת את הדעת על כך שביטוח עבור נהג חדש עומד על כ1800-3500 ש"ח לשנה לפחות, ועל כן מומלץ לבחון לעומק מה תהיה העסקה המשתלמת ביותר עבורך.

על הכותב: רון VIP 911
מומחה בתחום הרכבים היוקרתיים והממוגנים, עם אהבה לחדשנות וטכנולוגיה. מתעניין באורח חיים מפואר ובטרנדים העדכניים בעולם הרכב והביטחון.
ORDER A RIDE
להזמנות ויצירת קשר
מלאו את הפרטים על מנת שנוכל לחזור אליכם בהקדם

  הקלידו פרטי ממלא הבקשה *

  בחרו סוג רכב *

  בחרו מספר הנוסעים *

  בחרו סוג רכב *

  בחרו מספר הנוסעים *

  בחרו תאריך נסיעה *

  הקלידו מיקום האיסוף *

  בחרו תאריך נסיעה *

  הקלידו מיקום האיסוף *

  נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש

  פרטים נוספים שברצונכם שנדע

  שליחה

  לפרטים ולהזמנות לחצו כאן